Srebro na tekmovanju iz zgodovine

Na XXIII. državnem tekmovanju mladih zgodovinarjev, ki je potekalo 29. marca 2025, so SGLZŠ Postojna zastopali trije dijaki: Neža Mahorčič, Anja Novak in Žan Javornik. Neža Mahorčič je na tekmovanju prejela srebrno priznanje za svoje znanje in raziskovalno delo.

V skupinskem delu tekmovanja, ki je vključeval tudi terensko delo, so dijaki SGLZŠ Postojna med 53 sodelujočimi srednjimi strokovnimi šolami dosegli 11. mesto, kar je izjemen uspeh. Njihov rezultat kaže na kakovostno pripravo in zavzetost pri raziskovanju zgodovinskih tematik. Že v januarju je na šolskem tekmovanju sodelovalo enajst dijakov SGLZŠ Postojna. Med njimi je kar pet dijakov doseglo srebrna priznanja, kar dokazuje široko zanimanje za zgodovino na šoli. Uspeh na državnem tekmovanju je tako nadaljevanje dobrega dela in motivacija za prihodnje zgodovinske projekte na SGLZŠ Postojna. Doseženo 11. mesto v skupinskem delu je potrditev, da se dijaki dobro znajdejo tudi pri praktičnem raziskovanju zgodovine na terenu. Srebrno priznanje Neže Mahorčič pa je individualna potrditev njenega poglobljenega znanja.

Celoten uspeh dijakov SGLZŠ Postojna na državnem tekmovanju je pomemben dosežek za šolo in mentorico.

Pripravila Martina Klemenc