Odprtje razstave maket Solkanskih mostov

V torek, 11. 3., je v avli dijaškega doma SGLZŠ Postojna potekalo odprtje razstave maket Solkanskih mostov. Makete so izdelali dijaki programa mizar na pobudo Goriškega muzeja za razstave v okviru Evropske prestolnice kulture Nova Gorica.

Železniški Solkanski most bo na ogled v taktilni galeriji: Umetnost onkraj videnega; namenjeno predvsem ranljivim skupinam – slepim in slabovidnim. Izdelal jo je Tibor Zadel, dijak 2. letnika programa mizar. Mentor: Marko Nabergoj, somentor: Peter Zadel.

Osimski Solkanski most bo na ogled na razstavi gradu Kromberk ob 50-letnici Osimskega sporazuma in 40-letnici izdelavi mosta. Izdelali so ga Oskar Rajh, Simon Škoberne in Luka Mihelčič. Mentor: Marko Nabergoj, somentorica: Špela Brenčič Šemrov.

Izdelka si lahko ogledate tudi v naslednjih dneh, dokler jih ne odpeljemo v Novo Gorico.